GenelAntrenmanlar ve Kurslar Hakkında

13 Mart 2020

Ülkemizde ve dünyada yaşanan Coronavirüs salgını ile ilgili İstanbul Yüzme Kulübü resmi açıklamasıdır:

 

Son dönemde bütün dünyanın gündeminde olan Coronavirüs salgınına karşılık Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’mız gerekli olan bütün önlemleri almıştır. Alınan önlemler ülkemizde büyük bir salgının olmaması yönünde olup halkımız üzerinde herhangi bir panik yaratmamalıdır.

Mount Elizabeth Novena Hastanesi’nin dünyaca ünlü “bulaşıcı hastalıklar uzmanı” Dr Leong Hoe Nam, bu süreçte yüzmeye devam etmenin genel olarak güvenli olduğunu suyun ve klorun Coronavirüs’ü yok etmede önemli olduğunu açıkça ifade etmiştir.

İstanbul Yüzme Kulübü olarak tesisimizde saatte bir soyunma odaları ve tuvaletlerde dezenfektanlar ile temizlik yapılmaktadır. Havuz suyu temizliğimize her zamanki gibi azami özen göstermeye devam edilmektedir. Havuz çevresi temizliğimiz üst düzeyde devam etmektedir.

İstanbul Yüzme Kulübü yönetim kurulu ve teknik heyet olarak bütün önlemler tarafımızca alınmış olup havuz çevresi, soyunma odaları ve tuvaletlerde sürekli dezenfekte olmanız için dezenfektanlar kullanımınıza sunulmuştur. Virüslerin ve hastalıkların her türlüsü ile mücadele etme konusunda havuzun etkisi tartışılmaz olup bu güvenliği en üst seviyeye taşımak için spor yapmayı sürdürmeniz sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Alınan üst düzey tedbirler dahilinde bütün branşlarda çalışmalarımız devam edecektir. Kulüp tesislerimizde gönül rahatlığı ile çocuklarınız ve sizler spor yapmaya devam edebilirsiniz.

 

İSTANBUL YÜZME KULÜBÜ

KULÜBÜMÜZE KATILMAK İSTER MİSİNİZ?

İ.Y.K İLE TANIŞIN

Mavi Aslanlar Su Sporları Okulları bir İstanbul Yüzme Kulübü markasıdır...

BÜLTENE KAYIT OL

Hakkımızda en güncel bilgileri ve haberleri alabilmek için e-bültenimize kayıt olun.