AnasayfaBebek yüzmeSeviye grupları

MAVAS BABY

MAVAS BABY SWIM

EĞİTİM GRUPLARI

Baby Swim Seviyeleri:

ÖRDEK:

3-9 aylık bebeklere yönelik su ile il tanışma eğitimleridir. Ebeveyn eşliğinde eğitimler gerçekleştirilir. Eğitmenin bebek ile doğrudan teması yoktur. Antrenörün ebeveyni yönlendirmesi ile eğitim gerçekleştirilir. Seans süresi 30 dakikadır. Sınıflar en fazla 6 kişidir. Eğitimlerde kulübümüzden edineceğiniz kendinden bezli mayolar ile eğitim yapılacaktır. Kendinden bezli mayo olmadan eğitime kabul edilmeyecektir. Dileyen ebeveynler bebekleri için vücudu tam olarak saran yüzme kıyafeti edinebilirler.

YENGEÇ: 

10 – 24 aylık bebeklere yönelik, su içinde hareket edebilme ve nesneleri tanıma eğitimidir. Ebeveyn eşliğinde eğitimler gerçekleştirilir. Eğitmenin bebek ile doğrudan teması yoktur. Antrenörün ebeveyni yönlendirmesi ile eğitim gerçekleşir. Seans süresi 30 dakikadır. Sınıflar en fazla 6 kişidir. Eğitimlerde kulübümüzden edineceğiniz kendinden bezli mayolar ile eğitim yapılacaktır. Kendinden bezli mayo olmadan eğitime kabul edilmeyecektir. Dileyen ebeveynler bebekleri için vücudu tam olarak saran yüzme kıyafeti edinebilirler.

KAPLUMBAĞA:

1 – 2 yaş arası bebeklere yönelik eğitimlerdir. Bebeklerin ebeveyn ile su içinde iletişimini azalttığı seviyedir. Ebeveyn suyun içinde olur fakat eğitmen zaman zaman doğrudan minik yüzücü adayına hitap eder. Eğitim süresi 30 dakikadır. Sınıflar en fazla 6 kişidir. Eğitimlerde kulübümüzden edineceğiniz kendinden bezli mayolar ile eğitim yapılacaktır. Kendinden bezli mayo olmadan eğitime kabul edilmeyecektir. Dileyen ebeveynler bebekleri için vücudu tam olarak saran yüzme kıyafeti edinebilirler.

ALTIN BALIĞI:

2 – 4 yaş arası bebeklere yönelik eğitimlerdir. Suda rahat yürüme özelliği kazanan minik yüzücü adayları içindir. Yüzme başlangıç egzersizleri, temel hareketler, solunum temelleri ve güven oluşturmaya yönelik çalışmalardır. Bağımsız hareket kabiliyetine sahip çocuklar seviyesidir. Ebeveyn suyun içinde olur fakat eğitmen doğrudan minik yüzücü adayına hitap eder. Ebeveynin zaman zaman yardımcı olduğu eğitim grubudur. Eğitim süresi 30 dakikadır. Eğitimlerde kulübümüzden edineceğiniz kendinden bezli mayolar ile eğitim yapılacaktır. Kendinden bezli mayo olmadan eğitime kabul edilmeyecektir. Dileyen ebeveynler bebekleri için vücudu tam olarak saran yüzme kıyafeti edinebilirler.

Özgür Yüzme Seviyeleri:

KEREVİT:

3 – 4 yaş bebeklere yönelik eğitimlerdir. Ebeveynin suda olmadığı fakat havuz kenarında olduğu seviyedir. Bağımsız hareket edebilen minik yüzücü adaylarının grubudur. İlk bebek – antrenör eğitim seviyesidir. Yüzme temellerinde çocukların rahat hissetmelerini sağlamak için yapılan çalışmalardır. Sınıflar en fazla 4 kişiliktir. Eğitim süresi 45 dakika eğitim – 5 dakika serbest zaman şeklindedir. Eğitimlerde kulübümüzden edineceğiniz kendinden bezli mayolar ile eğitim yapılacaktır. Kendinden bezli mayo olmadan eğitime kabul edilmeyecektir. Dileyen ebeveynler bebekleri için vücudu tam olarak saran yüzme kıyafeti edinebilirler.

KALAMAR:

2 – 4 yaş arası bebeklere yönelik eğitimlerdir. Kendine çok güvenen ve rahat yürüyen minik yüzücü adayları içindir. Ebeveyn bu seviyeden itibaren suya girmez. Teknik eğitim öncesinde temel motor hareketlerin geliştirilmesine yönelik çalışmalardır. Kas hafızasının kodlaması açısından önemlidir. Sınıflar en fazla 4 kişiliktir. Eğitim süresi 45 dakika eğitim – 5 dakika serbest zaman şeklindedir. Eğitimlerde kulübümüzden edineceğiniz kendinden bezli mayolar ile eğitim yapılacaktır. Kendinden bezli mayo olmadan eğitime kabul edilmeyecektir. Dileyen ebeveynler bebekleri için vücudu tam olarak saran yüzme kıyafeti edinebilirler.

AHTAPOT:

Büyük kol çekişi ile basit olarak serbest ve sırt stilde yüzme eğitimidir. Güçlü hareket kabiliyeti gelişmiş minik yüzücü adayları için yapılan çalışmalardır. Suda gözlerini açabilen ve kabarcıklar çıkarabilen seviyedir. Desteksiz su üzerinde durabilme. Eğitimler 45 dakika eğitim ve 5 dakika serbest zaman şeklindedir. Eğitimlerde kulübümüzden edineceğiniz kendinden bezli mayolar ile eğitim yapılacaktır. Kendinden bezli mayo olmadan eğitime kabul edilmeyecektir. Dileyen ebeveynler bebekleri için vücudu tam olarak saran yüzme kıyafeti edinebilirler.

Teknik Gelişim Seviyeleri:

VATOZ:

Serbest stil nefes alarak yüzme, rahat sırtüstü ayak vuruşu ve basit sırtüstü yüzme seviyesidir. Sınıflar en fazla 5 kişiliktir. Su içinde antrenöre baş dışarıda kolayca yüzebilme. Eğitimler 45 dakika eğitim 10 dakika serbest zaman şeklindedir. Minik yüzücü adayları kulübümüzden edinecekleri boneleri kullanırlar. Kulüp bonesi olmadan eğitimler yapılmayacaktır.

FRONTOZA:

Rahat serbest stil yüzme, sırtüstü stil yüzme ve kol gelişimine yönelik yapılan çalışmalardır. 15m yüzen ilk seviyedir. Serbesti stilde yardım almadan nefes alabilme özelliği gelişmiş adaylardır. Yüzerken serbest stilden sırtüstü stile geçebilme özelliği geliştirme. Sınıflar en fazla 5 kişiliktir. Eğitimler 45 dakika eğitim 10 dakika serbest zaman şeklindedir. Minik yüzücü adayları kulübümüzden edinecekleri boneleri kullanırlar. Kulüp bonesi olmadan eğitimler yapılmayacaktır.

KILIÇ BALIĞI:

Havuz boyunca doğru teknik serbest ve sırtüstü yüzme ve gelişimi çalışmalarıdır. Kurbağalama ve kelebek stil ayak vuruşu öğrenimi. Bu seviye çocukları MAVİ ASLANLAR SU SPORLARI OKULLARI altyapı kadrosuna hazırlar.

KULÜBÜMÜZE KATILMAK İSTER MİSİNİZ?

İ.Y.K İLE TANIŞIN

İstanbul Yüzme Teknolojileri Spor Kulübü, branşlara teknolojinin sunduğu performans ölçüm analizleri ile yeni bir yaklaşım getirmektedir.

BÜLTENE KAYIT OL

Hakkımızda en güncel bilgileri ve haberleri alabilmek için e-bültenimize kayıt olun.