GenelNormale Dönüş Takvimimiz Açıklandı

31 Mayıs 2020

1 Haziran 2020 itibariyle devlet kurumlarımız havuzların faaliyete geçmelerine izin verdiğini ilan etti. Ülkemizde ve dünyada yapılan araştırmalar sonucunda pandemi sürecinde ve sonrasında en güvenli spor alanı havuz olarak görülmektedir. Devletimizin 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle faaliyete geçmemize izin vermesine karşılık sporcularımız, kursiyerlerimiz ve velilerimizin güvenliği açısından 1 Haziran sonrası ülkemizdeki bulaş ve vaka durumunu takip etme zorunluluğunu kendimize görev addediyoruz. İstanbul Yüzme Kulübü olarak 1 Haziran itibariyle normalleşme sürecinde eğitimlerin yeniden başlaması ile ilgili izlenecek takvim aşağıdaki gibidir.

 

2 Haziran 2020 Salı: Yüzme Spor Okulları ön kayıt başlangıcı (Yalnızca telefon ile), Sualtı Hokeyi kayıtları başlangıcı (Yalnızca telefon ile)

8 Haziran 2020 Pazartesi: Büyük Yaş Yüzücülerinin Antrenmanlarının Başlangıcı

26 Haziran 2020 Cuma: Havuz kuralları ile ilgili bilgilendirme

1 Temmuz 2020 Çarşamba: Yüzme Okulları, Yüzme altyapı lisanslı sporcuları ve sualtı hokeyi antrenmanlarının başlangıcı.

 

Yukarıda açıklanan takvim, ilgili kurumlardan herhangi bir genelge değişikliği yapılmaması halinde uygulanmaya devam edilecektir. 1 Temmuz’a kadar geçecek sürede vaka sayısının azalacağını ümit ediyoruz. Sürecin uzaması ve sezon açılışımızda gecikme yaşanması sebebiyle anlayışınız için teşekkür ederiz. Havuzumuz her an faaliyete hazır olarak bakımları, temizliği ve ısıtması kapandığı günden bugüne yapılmış ve size her zaman en güvenli spor tesisini sunmak için gerekli bütün önlemler tarafımızca alınmıştır. 1 Temmuz itibariyle;

  • 1 saatlik ders süresinde havuzumuzda toplam 12 öğrencimiz eğitim alacaktır.
  • Gruplar 4 – 5 kişilik olacak ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak eğitim yapılacaktır.
  • Tesis girişinde triyaj sorgulaması yapılacaktır.
  • Tesis girişinde temassız ateş ölçer ile ateşiniz kontrol edilecektir.
  • Tesisin girişinde, soyunma odaları giriş çıkışında el dezenfektanları hizmetinize sunulacaktır.
  • Havuz girişinde dezenfektanlı ayak havuzu kullanımı sağlanacaktır.
  • Ders bitiminde soyunma odasına soyunma kabini sayısı kadar öğrencinin girmesine izin verilecektir.
  • 1 seanslık ders sonrasında 1 seans eğitim yapılmayarak bütün soyunma odaları sonraki ders için dezenfekte edilecektir. (1 seans ders arası verme uygulaması vaka sayısına ve virüs gelişmeleri durumuna bağlı olarak zaman içinde değiştirilecektir.)

 

İstanbul Yüzme Kulübü olarak size en güvenli spor tesisini sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 1 Temmuz itibariyle sizleri güvenli tesisimizde görmekten mutluluk duyacağız. #Sağlıklakalın #Evdekalın

 

 

İSTANBUL YÜZME KULÜBÜ

KULÜBÜMÜZE KATILMAK İSTER MİSİNİZ?

İ.Y.K İLE TANIŞIN

İstanbul Yüzme Teknolojileri Spor Kulübü, branşlara teknolojinin sunduğu performans ölçüm analizleri ile yeni bir yaklaşım getirmektedir.

BÜLTENE KAYIT OL

Hakkımızda en güncel bilgileri ve haberleri alabilmek için e-bültenimize kayıt olun.