Olağanüstü Genel Kurul Sonucu

28 Aralık 2022

İstanbul Yüzme Kulübü Derneği olağanüstü genel kurulu sonrasında, yeni yürürlüğe giren spor kulüpleri yasası uyarınca spor kulüplerinin dernekleri kapatılmış ve spor kulübü tüzel kişiliğine kavuşmuştur. İvedilikle yeni yasa uyum sürecini tamamlayan kulübümüz, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Spor Bakanlığımızın hızlı çalışmaları sonucunda yeni tüzüğü ile birlikte “İstanbul Yüzme Kulübü Derneği” isminin bakanlık önerisi ile değiştirerek “İstanbul Yüzme Teknolojileri Spor Kulübü” ismini alarak bundan sonraki bütün faaliyetlerine yeni ismiyle devam edecektir.

Kulüp isminin değişmesindeki en büyük etken, kulübümüzün analiz ve ölçümler ile bilimin ışığında spor teknolojilerini kullanarak sporcularına ve diğer kulüplerin sporcularına da spor ölçümleri alanında hizmet vermesidir.

Seçimli olağanüstü genel kurul sonucunda sayın Bülent SAKALLAR yeniden başkan olarak seçilerek kulübümüz her zamankinden daha güçlü bir kurumsal yapı kazanarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

İSTANBUL YÜZME TEKNOLOJİLERİ SPOR KULÜBÜ

KULÜBÜMÜZE KATILMAK İSTER MİSİNİZ?

İ.Y.K İLE TANIŞIN

İstanbul Yüzme Teknolojileri Spor Kulübü, branşlara teknolojinin sunduğu performans ölçüm analizleri ile yeni bir yaklaşım getirmektedir.

BÜLTENE KAYIT OL

Hakkımızda en güncel bilgileri ve haberleri alabilmek için e-bültenimize kayıt olun.